توانا
خانه / بادام زمینی / فروش با تخفیف استثنایی بادام زمینی و فندق با قیمت ارزان

فروش با تخفیف استثنایی بادام زمینی و فندق با قیمت ارزان

یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده یک رژیم غذایی صحیح، آجیل است که انواع مختلفی دارد. بادام زمینی و فندق هم در این گروه قرار دارند و با داشتن طعم و خواص بی نظیری که دارند مصرف روزانه آن ها به همه توصیه می شود. فروش بادام زمینی و فندق با قیمت ارزان در برخی نقاط صورت می گیرد.

فروش با تخفیف استثنایی بادام زمینی و فندق با قیمت ارزان

طریقه کاشت بذر فندق در باغات زراعی

طریقه کاشت بذر فندق در باغات زراعیکاشت بذر فندق همانند هر محصول دیگری نیازمند دقت و مراقبت کافی می باشد.

درخت فندق، در برابر شرایط نامساعد طبیعی بسیار مقاوم است و کاشت آن دارای فواید زیادی برای خاک است چون از فرسایش زمین جلوگیری می کند.

شرایط لازم برای رشد این محصول شامل موارد زیر است:

۱) عمق خاک حدود ۳۰ سانتی متر باشد و به عبارتی زیاد عمیق نباشد.

۲) استفاده از خاک سبک، گزینه خوبی برای کاشت این گیاه است.

۳) خاک دارای قدرت جذب آب زیادی باشد مثلا خاک های رسی، رسوبی و شنی مناسب هستند.

۴) وجود منافذ در خاک برای جلوگیری از خفگی، لازم است تا گیاه هدر نشود. مثلا از خاک های بسیار فشرده و سنگین نباید استفاده کرد.

۵) رطوبت کافی یکی از مهم ترین اصول برای رشد درخت فندق است.

۶) آبیاری مناسب و به موقعی برای این گیاه لازم است و صرفا نباید به بارندگی منطقه، اکتفا کرد.

۷) استفاده از درختان بادشکن در مسیر کاشت این گیاه ضروری است؛ چون شکوفه های این درخت در اثر باد از بین می روند و شاخه هایش شکسته می شوند.

تکثیر فندق به دو روش جنسی و غیر جنسی صورت می گیرد.

روش جنسی یا بذر

روش غیر جنسی یا رویشی ( از طریق پاجوش، خوابانیدن و پیوند زدن)

۸) PH خاک در حدود ۶ باشد.

در نهایت درخت رشد می کند و دارای شاخه های پهنی می گردد و میوه های آن بعد از رسیدن بر خاک می افتند و تغییر رنگ می دهند.

دقت کنید رشد و پرورش درخت فندق همانند هر کار دیگری نیازمند مهارت علمی و عملی خاص خود است و باید دانش کافی را در این زمینه داشته باشید تا به موفقیت برسید.

جهت آگاهی های لازم در این زمینه، می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت، با ما تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهند و پاسخ تمامی پرسش های خود را بیابید.

مواد مغذی موجود در بادام زمینی خام و بوداده

بادام زمینی جزو مفید ترین انواع آجیل است که دارای خواص بی نظیری است؛ در برخی مقالات این محصول به علت پروتئین بسیار زیادی که دارد جزو گروه سویا و عدس قرار گرفته است و استفاده روزانه و مکرر از آن خصوصا برای کودکان در حال رشد، بسیار توصیه شده است.

آزمایشات انجام شده نشان داده است که امکان ابتلا به انواع بیماری های مختلف در افرادی که بادام زمینی مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که این محصول را به مصرف نمی رسانند، بسیار کم تر است.

بادام زمینی به دو نوع خام و بوداده به مصرف می رسد اما شاید برایتان سوال باشد که کدام یک از آن ها مفید تر هستند؟ 

ابتدا به بررسی مواد مغذی بادام زمینی می پردازیم و تاثیرات بودادن را بر روی این مواد ذکر می کنیم.

۱) فیبر بالا: فیبر های خوراکی در این محصول بسیار زیاد وجود دارند که از ایجاد یبوست، سرطان روده، پولیپ و ناراحتی های گوارشی جلوگیری می کنند.

۲) چربی مفید: چربی ها انواع مختلف اشباع شده و اشباع نشده دارند و مصرف برخی از آن ها سلامت بدن را به خطر می اندازند و موجب انواع بیماری های قلبی و انسداد شریان ها و فشار خون می شوند.

بادام زمینی با داشتن چربی های مفیدی که دارد ریسک ابتلا به این بیماری ها را کم می کند و از چاقی مفرط پیش گیری می نماید.

۳) پروتئین بالا: این ترکیبات بنیادی در ساختمان تمام موجودات زنده نقش فعال دارند و نبود آن ها فعالیت سلولی را به کل مختل می سازد.

۴) آنتی اکسیدان بالا: سلامت بدن را در مقابل انواع رادیکال های آزاد و سرطان ها، تضمین می کند.

۵) کربوهیدرات: تامین سوخت اندام های بدن به عهده کربوهیدرات هاست. این ترکیبات به صورت قند، نشاسته و یا گلیکوژن در مواد غذایی یافت می شوند و بر حسب میزان قند و یا نشاسته موجود در آن ها به چهار گروه زیر تقسیم می شوند که بادام زمینی جزو گروه اول یا همان کربوهیدرات های نشاسته دار است.

کربوهیدرات های نشاسته دار، کم نشاسته، قند ها و شیره، میوه های شیرین

۶) ویتامین های A، B، D، C: این ویتامین ها با تقویت سیستم ایمنی در برابر انواع بیماری ها، سلامت شخص را به کلی تامین می کنند.

در برخی موارد برای این که آجیل، خصوصا بادام، مزه و بوی بهتری پیدا کند و پوسته اش به راحتی جدا شود، آن را در مقابل نور آفتاب قرار می دهند تا آبش کامل گرفته شده و خشک گردد، در برخی روش ها ابتدا پوسته را جدا می کنند و فقط مغز آن را بو می دهند و گاها به آن نمک هم می زنند که مفید نیست.

بو دادن دو نوع خشک و چرب دارد که با استفاده از حرارت مایکروویو، اجاق گاز و یا همان نور آفتاب انجام می گیرد.

بادام زمینی بوداده دارای چربی بیش تر و آب کم تری است اما میزان پروتئین و کالری آن تغییر چندانی ندارد.

اما دقت کنید که استفاده از حرارت بالا برای بو دادن ممکن است علاوه بر تغییر در طعم و بوی آن، باعث تغییر در ساختار چربی های اشباع نشده و در نتیجه آزاد شدن رادیکال های آزاد گردد که سرطان زا می باشند.

دمای بالا ویتامین های گروه E و B، برخی عناصر و آنتی اکسیدان ها را به شدت کاهش می دهد و باعث ایجاد ماده ای سمی به نام آکریل آمید می گردد که در بادام زمینی خام موجود نیست.

اما باید ذکر کنیم که بادام زمینی خام هم بی عیب نیست و مضرات خاص خود را دارد؛ مثلا طبق تحقیقات انجام شده، وجود باکتری ها و قارچ های مضر در انواع آجیل خام به اثبات رسیده است که می توانند مسمومیت غذایی ایجاد کنند.

پس هر دوی این موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند اما توصیه ما این است که بادام زمینی بوداده را که پر از نمک است از بیرون خریداری نکنید بلکه بادام زمینی خام را بخرید و با نظارت کامل بر دما و حرارت، بدون استفاده از نمک، خودتان بوداده کنید.

بودادن چه تأثیری بر مواد مغذی موجود در فندق دارد؟

بودادن چه تأثیری بر مواد مغذی موجود در فندق دارد؟فندق از جمله موادی است که فواید بی نظیری دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

بودادن نادرست این محصول همانند بادام زمینی می تواند عوارضی را بر جای بگذارد.

ویتامین های مختلف فندق در اثر حرارت کاهش پیدا می کنند و خواص خود را تا حدودی از دست می دهند؛ هم چنین آنتی اکسیدان های موجود در آن ممکن است تخریب شوند و در این صورت باعث ایجاد سموم خطرناکی در بدن خواهند شد.

فندق بوداده چون خشک می شود یعنی به طبع، آب و املاح آن کاهش می یابند.

در برخی روش ها به فندق، نمک هم می زنند که در اثر حرارت بالا ید خود را از دست می دهد.

مهم ترین نکته در سالم ماندن و نماندن آجیل بوداده، استفاده از حرارت مناسب است؛ پس اگر دمای مناسب و زمان پخت کافی را برای محصول در نظر بگیرید احتمال آسیب دیدن آن بسیار کم تر می شود.

جایگاه خاص فندق به دلیل داشتن ویتامین های مختلف

فندق یکی از مواد مفیدی است که مصرف آن برای انواع بیماری ها توصیه می شود.

فندق کالری بالایی دارد اما در عوض فاقد کلسترول و اسید های چرب اشباع است.

مقادیر بالای آب، پروتئین، بتاسیتوسترول ( باعث کاهش کلسترول و جلوگیری از سرطان پستان و پروستات می شود. )، کلسیم ( سلامت قلب و تنظیم عملکرد سلولی )، آهن ( جلوگیری از انواع آنمی )، زینک ( تنظیم هورمون های جنسی زنانه و مردانه )، فولات ( سلامت جنین و رشد و محافظت از لوله عصبی ) و فسفر ( کارکرد صحیح مغز ) در این محصول، توانسته است فندق را جزو سالم ترین مواد خوراکی در جهان معرفی کند.

اما جایگاه ویژه فندق به علت ویتامین های موجود در آن است؛ این ویتامین ها شامل :

۱) انواع ویتامین B خصوصا B1، B2 و B6 : این ویتامین ها در درمان بیماری هایی مانند بری بری، ورم معده، ورم دهان، مشکلات صفراوی، تنبلی روده، کم اشتهایی، عدم رشد کودکان، ضعف عمومی بدن و بی حالی، ناتوانی در دید، دیابت و اختلالات عصبی موثر می باشند.

۲) ویتامین E: این ویتامین باعث کند شدن روند رشد سلول های سرطانی می شود و از انواع آنمی پیش گیری می کند؛ هم چنین سلامت پوست را تامین می نماید.

فندق به شیوه های گوناگونی به مصرف می رسد که از میان آن ها می توان به فندق بوداده، خام و یا پودر شده اشاره کنیم که همگی باعث کاهش قند خون می شوند و مناسب افراد دیابتی هستند..

از این محصول روغن هم تهیه می کنند که به علت داشتن تمامی ویتامین های موجود در فندق، از ارزش بسیار بالایی برخوردار است؛ این روغن علاوه بر ویتامین دارای نوعی اسید به نام اسید اولئیک می باشد که در گردش خون و کاهش بیماری های قلبی موثر می باشد، هم چنین انرژی و حرارت لازم را برای بدن تامین می کند و باعث رشد مو و احیای دوباره آن می شود.

استفاده از مغز فندق در تهیه سرمه طبیعی

استفاده از مغز فندق در تهیه سرمه طبیعیسالیان سال است که خانم ها به دنبال روشی برای زیبایی و یا جذاب به نظر رسیدن هستند؛ یکی از ارکان زیبایی آرایش صحیح و استفاده از مواد مناسب است اما متاسفانه لوازم آرایشی موجود در بازار اغلب دارای مواد شیمیایی می باشند که احتمال دارد سلامت شما را به خطر اندازند.

از گذشته، سرمه به عنوان یک وسیله آرایشی طبیعی مورد استفاده قرار گرفته است که علاوه بر زیبایی، خواص درمانی زیادی دارد و برای تقویت و پرپشتی مژه ها به کار برده می شود.

فندق یکی از پرکاربرد ترین مواد برای تولید سرمه طبیعی است.

برای تهیه آن به روش زیر عمل کنید:

مقداری فندق را تهیه کنید، آن را دو پوسته کرده و روی شعله پخش کن قرار دهید.

گاز را با حرارت نسبتا کم روشن کنید و صبر کنید تا فندق ها گرم شوند؛ در این مرحله یک ظرف فلزی صاف را بالای فندق ها با فاصله ی کم نگه دارید و کم کم منتظر سوختن فندق ها باشید.

وقتی سوختند، دود حاصل از آن ها بر روی سینی جمع می شود که همان سرمه است و می توانید آن را با کاردک جدا کرده و در ظرف مورد نظر بریزید و هر بار به مقدار نیاز خود از آن استفاده کنید تا تاثیرات شگفت انگیزش را بر روی زیبایی و سلامت چشمانتان احساس کنید.

بادام زمینی و فندق موثر در کاهش حملات قلبی

مواد مغذی فندق و بادام در کاهش بیماری های قلبی بسیار موثر هستند.

این مواد کلسترول ندارند و با داشتن امگا ۳ و چربی های اشباع نشده، موجب کاهش چربی مضر یا LDL و برعکس، افزایش چربی مفید یا HDL می شوند؛ در نتیجه ریسک آترواسکلروز و انسداد شریان های قلبی را کاهش می دهند و فشار خون را کم می کنند.

مغز فندق و بادام، اشباع کلسیم را در خون کم می کنند و این خاصیت، به علت داشتن منیزیم و پتاسیم بالایی است که در ساختارشان موجود است؛ در نتیجه احتمال هایپرکلسمی را کم کرده و ریسک ایجاد انواع آریتمی ها و حملات قلبی را کم می کنند.

به همین علت بسیاری از متخصصان قلب و عروق و کارشناسان تغذیه، استفاده مدام از این محصولات را برای همه افراد در هر سن و سالی توصیه می کنند.

کاربرد مغز بادام زمینی در شیرینی پزی ها

کاربرد مغز بادام زمینی در شیرینی پزی هابادام زمینی علاوه بر طعم لذیذ و خواص درمانی بی نظیری که دارد، دارای کاربرد های متنوعی هم است که از میان آن ها می توان به کاربرد مغز بادام زمینی در شیرینی پزی ها اشاره کرد.

قنادان و شیرینی پزان سراسر دنیا برای تزئین و یا پخت شیرینی های خود از این محصول با کیفیت استفاده می کنند که هم طعم خوبی را برای مشتری به ارمغان بیاورند و هم ظاهر زیبا و چشم نوازی را ایجاد کنند که هوس برانگیز باشد.

امروزه با وجود آرد بادام زمینی، بسیاری از شیرینی پزان اقدام به پخت محصولاتی می کنند که دارای تمامی خواص بادام زمینی باشد؛ به علاوه این آرد رنگ بسیار زیبایی دارد که به هنگام پخت مشخص می شود و به علت داشتن چربی در ساختار این محصول، نیازی به استفاده زیاد از روغن های مصنوعی و مضر نمی شود و در نتیجه برای سلامت افراد مفید تر خواهد بود.

شیرینی کره بادام زمینی، شیرینی شکوفه بادام زمینی، پای بادام زمینی و کلوچه و بسیاری دیگر از محصولات که توسط این افراد تولید می شوند از طعم بسیار لذیذ و خوشمزه ای برخوردار می باشند که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند و جزو پرفروش ترین انواع شیرینی های موجود در بازار شده اند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
هادی توانا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09118435216
پست الکترونیکی: haditavana1982@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش بادام زمینی و فندق خام اعلا با بهترین بسته بندی و قیمت مناسب

فندق و بادام زمینی منبع غنی پروتئین و چربی های غیر اشباع و مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها هستند.بدن انسان به طور طبیعی قادر به ساخت و تولید این مواد و آنتی اکسیدان

پاسخی بگذارید